پروژه های استودیو موج گستر (جواد رحمانی)
مرکز ساخت تیزر تبلیغاتی و کلیپ - نماهنگ و مستندهای ارزشی - ملی و مذهبی 
قالب سایت
نظر سنجی
کارهای تولیدی استودیو موج گستر را چگونه ارزیابی می کنید؟


مهدویت امام زمان (عج) مهدویت امام زمان (عج) مهدویت امام زمان (عج)
گفتگو با مستند ساز تاکستانی برگزیده جشنواره عمار:

برای درخشیدن نام تاکستان کار می کنم/جشنواره عمار مکمل سینمای ایران است

مستند سی دقیقه ای با نام «تارو پود حیات» یکی از آثاری است که در ششمین جشنواره عمار راه پیدا کرده که توسط جواد رحمانی از هنرمندان انقلابی شهرستان تاکستان ساخته شده و به نقش بانوان در اقتصادخانواده و اقتصاد مقاومتی می پردازد.


به گزارش تاک پرس، جواد رحمانی مستند ساز تاکستانی که از میان 10اثر ارسالی خود به جشنواره عمار سه اثر برگزیده داشت ، مایه افتخار این شهرستان است. تاک پرس طی یک گفتگوی تفضیلی با وی به ابعاد مختلف این جشنواره و دغدغه های فرهنگی شهرستان پرداخت.
تاک پرس: خوتان را معرفی کیند؟
جواد رحمانی 39ساله هستم که کار خودم را از سال 80در بخش تصویربرداری و تدوین با اداره فرهنگ و ارشاد شهرشتان و بسیج هنرمندان آغاز و از سال نیز91 به صورت جدی تر وارد عرصه فرهنگی هنری شهرستان شدم.
فیلمها و کلیپهای زیادی در زمینه فرهنگی، ملی مذهبی و دفاع مقدس در طی این سالها ساخته ام و برای جشنواره عمار حدود 10اثر ارسال کردم که از میان این آثار، دو نماهنگ با موضوع اردوهای جهادی و شیهد طیبی و یک مستند به نام تاروپود حیات ( مستند فرش بافی ) زیر نظر سپاه تاکستان تهیه و به جشنواره ارسال شد.


IMG_20160111_100551

تاک پرس،از اثر برگزیده خودتان در جشنواره توضیح بدید:
رحمانی: کار مستند تارو پود حیات به مدت 30 دقیقه در مرداد سال93 تهیه و تنظیم شد ، با توجه به منویات مقام معظم رهبری در بحت اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی و تکیه به اقتصاد مقاومتی بر آن شدیم که فیلمی در این خصوص تهیه نماییم. البته این فیلم به سفارش شرکت نگار نصر ساخته شد که توانست به جشنواره عمار راه پیدا کند.
تارو پود حیات با موضوع اقتصاد مقاومتی و فرش بافی روایتگر خانمی 45 ساله بوده که در منزل خودشان کارگاه قالی بافی دایر کرده و حدود20نفر در این مکان مشغول کارند. با وامی که از بسیج دریافت می کنند به کارگاه خود رونق می بخشند و تبدیل به کار آفرین نمونه می شوند. در این فیلم از کودک 10ساله تا زن 60ساله از فضای کارگاه استفده می کنند و روزی حلال می برند.
تاک پرس:انتخاب اسم این مستند دلیل خاصی داشت و محل اکران مستند کجاست؟
رحمانی: اسم این مستند تار و پود که مشخص کننده تار و پود فرش و حیات یعنی زندگی که در این تاروپود جریان دارد. آثار برگزیده طبق برنامه جشنواره در سینما فلسطین تهران اکران شد در طی سال در مکان ها و شهرهای مختلف اکران خواهد شد.
تاک پرس: جشنواره عمار را چطور ارزیابی می کنید؟
رحمانی: به عقیده بنده جشنواره عمار از دل مردم و برای مردم است. از شخصی که با موبایل می توانه فیلم بسازه تا فیلم ساز حرفه ای هیچ محدویت برای حضور در این جشنواره نیست. این جشنواره موفق است و می تواند مکمل سینمای ایران باشد و فضایی را فراهم کند که حرف هایی را که مردم نتوانسته اند بزند ، بدونه هیچ گونه محدویتی به آن بپردازند.
وابستگی به گروه و جناحی ندارد و آن چیزی که مد نظر مقام معظم رهبری بوده و سرلوحه کار ماست ما در عمار شاهد آن هستیم. فانوسی که به منتخبین در بالاترین سطح جشنواره هدیه می شود نیز مبتنی بر همین ارزش است ونمایانگر روشنایی و نوری است که شهدا دنبال میکردند و راه را برای فیلمسازان ارزشی انقلاب هموار میسازد.
جشنواره عمار با اقدامات ارزشی شروع کرده و می تواند موفق باشد جایگاه ابراز وجود نیروهای ارزشی و انقلابی برای رسیدن به خواسته های خودشان که همان خواسته ولایت فقیه است ، می باشد.از بخش های دیگر جشنواره میتوان به : پویانمایی ؛ داستان و نماهنگ ، پوستر و گرافیک ، مقاله ، بازیهای رایانه ای و … اشاره کرد که جا برای کار کردن دارند.

IMG_20160111_100539

تاک پرس:دلیل کار کردن در حوزه ایثار و شهادت چه بوده؟
رحمانی: فرهنگ و هنر جایگاه مشخصی ندارد و فراتر از این حرفهاست و باید همه تلاش کنند به جایگاهی برسند که حتی یک گام مثبت در مسیر انقلاب برداشته باشند. و بر اساس امنیت و آسایش امروز ، همه ما دینی نسبت به شهدا و انقلاب اسلامی داریم که باید ادا کنیم.
تاک پرس: خواسته شما از مسئولین شهرستان چیه؟
رحمانی: هر کس که نام مسئول فرهنگی درهر پست و مقامی را به یدک می کشد باید بداند که اگر در این مسیر قدمی بر ندارد ، به کشور واین مردم خیانت کرده است و باید بستر کار فرهنگی در شهرستان مهیا شود. باید عرض کنم که دغدغه ما بحث مالی نبوده و حتی از لحاظ معنوی هم برای این امور در این شهرستان هزینه نمیشود که این جای سوال است! ولی هدف ما مشخص است.آن چیزی که باعث کار در این عرصه می شود احساس دین نسبت به شهداست، من همیشه مدیون فرهنگ بومی کشور هستم وهر چه در این مسیر گام برمی دارم ، واقعا احساس می کنم عقب تر هستم و باید بیشتر از این تلاش کنم.
من برای دلم کار می کنم و یک هدف دارم و آن هم خدمت به کشور و مردم منطقه است و نیاز به تعریف و تمجید کسی ندارم.

IMG_20160111_100602 - Copy

تاک پرس: مهمترین دغدغه شما در کار فرهنگی چیه؟
رحمانی: مهمترین دغدغه کسی که کار فرهنگی می کنه اینکه از نظر معنوی حمایت بشه و کارش رابه رسمیت بشناسند و ارزش قائل شوند،دومین دغدغه نبود امکانات است . به عقیده بنده متولی امورات فرهنگی فقط اداره ارشاد اسلامی نیست بلکه همه در این خصوص مسئول هستند زیرا کار فرهنگی عمومی است و همگی ما باید سهمی در پیشبرد آن داشته باشیم. عرصه امروز طبق بیانات رهبر انقلاب ، عرصه جنگ نرم است و برای مقابله با آن باید تلاش کرد.
در آخر ذکر کنم که ، یک فیلم مستند در مورد انگور تاکستان را از سال86 فیلم برداری نمودم که متاسفانه هیچ کسی از بنده حمایت نکرد تا فیلم را آماده کنم. موضوع فیلم از مرحله بیل زنی تا مرحله صادرات کشمش بوده که هنوز در آرشیو خانگی بنده است! هنرمندان این شهر برای درخشش نام تاکستان تلاش می کنند واگر نام تاکستان بدرخشد نام مسئولین این شهر میدرخشد.
تاک پرس: چه صحبتی با افرادی دارید که تازه می خواهند کار فیلم سازی را شروع کنند؟
رحمانی: توان بچه های تاکستان فوق العاده است،به عقیده بنده کسانی که دوست دارند به این عرصه وارد بشوند از افراد متخصص کمک بگیرند . در زمینه فیلم و عکس این نوید را بدهم که انجمن سینمای جوان شهرستان در حال راه اندازی مجدد است و از تمامی افراد علاقه مند در زمینه فیلم ،عکس، فیلمنامه نویسی دعوت میشود تا در این انجمن عضو شده و از کارگاههای آموزشی و اقلام مورد نیاز در فیلمسازی و عکس آن استفاده کنند. در پایان ار تمامی افرادی که در موفقیت من سهیم بوده اند، بخصوص خانواده محترمم تقدیر و تشکر می کنم.
طبقه بندی: اخبار موج گستر،
برچسب ها: جواد رحمانی مستند ساز تاکستانی - گفتگو با جواد رحمانی - مستند سازی در تاکستان - سینمای تاکستان - فیلم ساز تاکستانی - فیلمساز تاکستانی - فیلمساز تات،
[ جمعه 25 دی 1394 ] [ 14:56 ] [ جواد رحمانی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره استودیو


مرکز ساخت مستند - کلیپ نماهنگ و پروژه های تبلیغاتی

از تصویربرداری تا تدوین نهایی کار با قیمت مناسب

آماده همکاری با ارگانهای خصوصی و دولتی برای تهیه پروژه های صنعتی - ورزشی - ملی و ارزشی - فرهنگی و هنری - مذهبی در سطح استان قزوین و حومه
09127889588

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات